A házigazda Ghána mellett Marokkó, Namíbia és Guinea harcol a továbbjutásért.

Ghána - Guinea 2-1
2008.01.20. Accra
gólszerzők: Gyan 55’ (11-esből), Muntari 90’, illetve Kalabane 65’

Az első félidő során nagyon nyomott a ghánai csapat, a fantasztikus formában védő, jelenleg klubnélküli guineai kapus, Kemoko Camara azonban minden lövést hárított. Amikor nem, akkor a kapufa mentette meg a góltól. A második félidőben némileg kiegyenlítettebbé vált a játék, az 55. percben Agogo tizenhatoson belül történt buktatásáért büntetőt ítélt a seychelle-szigeteki bíró. Gyan, az Udinese légiósa biztos lábbal értékesítette a 11-est. Tíz perccel később a büntetőt összehozó Kalabane javította hibáját, nagy erővel fejelt a ghánai kapuba. A tornagyőzelemre is esélyesnek tartott hazaiak a 90. percben végül döntésre vitték a mérkőzést, Sulley Muntari életerős lövését Camara nem védhette.

Marokkó - Namíbia 5-1
2008.01.21. Accra
gólszerzők: Alludi (1., 5., 28.), Szektiui (39., 11-esből), Zerka (73.), illetve Brendell (24.)

Az észak-afrikai csapat már a mérkőzés elején döntésre vitte a dolgot, az 5. percben már 2-0-ra vezettek Alludiék. A namíbiaiak küszködtek, de szinte helyzetig sem jutottak el a 90 perc során. Marokkó nagy lépést tett a továbbjutást felé, a csoportelsőség minden bizonnyal a Ghána elleni találkozón dől majd el.

Guinea - Marokkó 3-2
2008.01.24. Accra
gólszerzők: Feindouno 11', 63' (11-esből), Bangoura 59', illetve Aboucherouane 60', Ouaddou 90'

A visszafogott iramban kezdődő mérkőzésen az esélytelenebb guineai csapat egy gyors góllal megszerezte a vezetést. Az első fordulóban lehengerlő módon futballózó marokkóiak hiába nyomtak, nem tudták egalizálni az eredményt. A 59. percben Bangoura kétgólosra növelte Guinea előnyét, melyre Aboucherouane ugyan rögtön válaszolni tudott, Feindouno a 63. minutumban azonban magabiztosan értékesítette a jogosan megítélt 11-est, újra stabil előnyhöz juttatva csapatát. Ouaddou 90. percben szerzett szépségdíjas gólja már csak az eredmény szorosabbá tételéhez volt elegendő, így Marokkónak a hazigázda ghánai csapat ellen kell kivívnia a továbbjutás jogát.

Ghána - Namíbia 1-0
gólszerző: Agogo 41'

A teljesen újjászervezett namíbiai tizenegy lelkes, fegyelmezett játékkal próbálta életben tartani a nyolcaddöntőbe lépés reményét, a minden szempontból erősebb hazai válogatott azonban az első félidő végén megszerezte a vezető találatot. A ghánai csapat a második 45 percben ráült az eredményre, biztosan tartotta előnyét, mely ki is tartott a mérkőzés végéig. Győzelmével a ghánai nemzeti tizenegy már továbblépett a legjobb nyolc közé.

Ghána - Marokkó 2-0
2008.01.28. Accra
gólszerzők: Essien 26', Muntari 44'

A házigazda csapat az előzetes várakozások ellenére sima győzelmet aratott és kiszolgálta népes szurkolótáborát. A marokkóiak nem tudtak komoly nyomást gyakorolni a ghánai kapura és hiába léptek győzelmi kényszerrel, nagy fogadkozások után a pályára, ebből semmi nem látszott, a mérkőzés már az első félidőben eldőlt.

Guinea - Namíbia 1-1
2008.01.28. Sekondi-Takoradi
gólszerzők: Youla 62', illetve Brendell 81'

A guineai csapat abban a tudatban lépett pályára, hogy, ha a csoport másik mérkőzésén Marokkó nem tudja legyőzni a házigazdát, akkor elég egy döntetlen a továbbjutáshoz.  Az első félidő szinte esemény nélkül zajlott és a másik mérkőzés állásának ismeretében Guinea nem is erőltette a gólszerzést. A második félidőben sikerült egy gólt rúgniuk, ettől kezdve viszont már csak a végső sípszót várták, a csoport második helye kézben volt. A meccs végén ugyan egyenlített Namíbia és még a győzelmet is megpróbálták megszerezni, de végül maradt az 1-1, Guinea megérdemelten jutott tovább a csoportból.