Egyiptom legyőzte Angolát

Az egyiptomiak egy szerencsés góllal, de megérdemelten jutottak az elődöntőbe.

Egyiptom - Angola 2-1
gólszerzők: Hosny 23' (11-esből), Zaki 38', illetve Manucho 28'

Mindkét csapat a győzelem reményében lépett pályára, Egyiptom az Afrika Kupákon megszokott, Angola pedig a csoportmeccseken mutatott jó játékát kívánta megismételni.

Hajtós, de rengeteg apró szabálytalansággal tarkított volt az első negyedóra. A 21. percben aztán közeli szabadrúgáshoz jutott Egyiptom, a lövésbe pedig kézzel ütött bele az egyik angolai védő: jogos büntető, melyet Hosny magabiztosan értékesített.

Nem örülhettek viszont sokáig a vezetésnek a fáraók, öt perccel később Manucho, negyedik gólját rúgva a tornán, bődületes góllal egyelített. Ezt követően jobbára mezőnyben folyt a játék, majd a 38. perben egy ártalmatlan beadást elnéztek az angolai védők, a labda pedig a berobbanó Zaki mellkasáról a kapuba pattant: 2-1.

A második félidő kis híján góllal kezdődött, Manucho lépett ki szépen a védők közül, gurítása azonban nemcsak a kapust, de a kaput is elkerülte. A későbbiekben ekkora helyzete már nem adódott az angolai csapatnak, hiába szorították be a hajrában az egyiptomiakat, majdnem ők kaptak újabb gólt.